really ? omg !! i spend literally 12 dollars a day on lunch.
RE: Eating on A Budget: Episode 16
You are viewing a single comment's thread from:
Eating on A Budget: Episode 16
Eating on A Budget: Episode 16
really ? omg !! i spend literally 12 dollars a day on lunch.
$12 a day is insane to me :p
Sure, they do sell €3 (about $3) smoothies, baguettes etc at work, but i can make those things myself for a fraction of the price. Keep in mind companies serving food have to pay wages and costs for the establishment (building, utilities etc).
Downvoting a post can decrease pending rewards and make it less visible. Common reasons:
Submit