RE: Olives toasts for snacks

You are viewing a single comment's thread from:

Olives toasts for snacks

in hive-148497 •  4 years ago 

Thanks for your words. Here we have a parallel dollar that is making many people struggle for food because of the prices they have due to the high cost of living. 1 kilogram of olives as the one I used costs about 6 dollars you have to multiply it by 970000, and that is too much money. I bought because I am goin to prepare some hayacas to sell otherwise I wouldn't do it. Yes, bread made at home is the best especially if you have children, but people prefer to buy everything already made because they say they don't have time to cook. Every head is a world.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!