Parádní obrat v Pastrňákově režii, trefil se i Jaškin. Další Češi sbírali asistence

in physical •  7 years ago

David Pastrňák (urpostřed) z Bostonu střílí rozhodující branku v utkání s Dallasem. Zabránit se mu v tom snaží obránce Stars Greg Pateryn (vlevo) a gólman Kari Lehtonen.

Tony Gutierrez, ČTK/AP

Hokejisté Stars potřebovali nutně ukončit sérii porážek, aby mohli dále reálně přemýšlet o účasti v play off a nástup do zápasu s Bostonem jim vyšel na výbornou. Po brankách finského beka Lindella a útočné hvězdy Dallasu Jamieho Benna vedli po dvou třetinách už 2:0.

Závěrečná část se však svěřencům Kena Hitchcocka hrubě nevydařila a lví podíl na tom měli také čeští hokejisté. David Pastrňák odstartoval závěrečnou dvacetiminutovku nádherným uvolněním doslova na místě, když se zbavil v útočném pásmu dvou protihráčů a jeho dobrou ránu dokázal umě tečovat Brad Marchand. Druhý tým Výhodní konference přichystal další šok pro domácí o chvíli později, v oslabení ujel sedmadvacetiletý Tim Schaller a místo přihrávky zvolil krásný beckhendový blafák a podruhé dopravil kotouč za záda Kariho Lehtonena. Souboj finských gólmanů však remízou neskončil.

Poslední minuta přinesla dokonání parádního obratu a byl u toho znovu rodák z Havířova. Pastrňák si dvanáct sekund před koncem najel před branku, kam dostal přesný puk a rychlou kličkou do forehandu překonal zkušeného Lehtonena potřetí. Asistencí se na rozhodující brance podílel také David Krejčí. Tukka Rask v atraktivním souboji krajanů předčil o tři roky staršího Lehtonena a dojel si pro cenu za nejlepšího hráče utkání. Druhou hvězdou zápasu pak byl jednadvacetiletý Pastrňák.

Hokejisté St. Louis si připsali povinné tři body v zápase s druhým nejhorším celkem NHL z Vancouveru. V utkání se dařilo české dvojici v dresu domácích. Dmitrij Jaškin vstřelil svůj šestý gól v ročníku a v kolonce plusových bodů za účast hráčů na ledě při vstřelených a obdržených gólech se už dostal na solidní číslo +8. Jeho branka na 4:1 už jen stvrdila přesvědčivé vítězství St. Louis, dobrou orientaci před brankou ukázal i jeho český parťák Vladimír Sobotka, který zaznamenal bod za asistenci právě na Jaškinově gólu. Už předtím prakticky sám rozhodl o osudu utkání švédský střelec Patrik Berglund, který dal dva góly, včetně vítězné branky.

Vítěz Stanley Cupu z předchozích dvou sezón z Pitssburghu zaváhal v New Jersey. Mužstvo s českým mladíkem Pavlem Zachou to na Tučňáky letos umí. Poslední tří zápasy, včetně toho dnešního, ovládli právě svěřenci kouče Johna Hynese. Tentokrát muselo rozhodnout prodloužení, které už v první minutě rozhodl šestadvacetiletý kanadský forvard Taylor Hall. Druhá třetina, ve které hosté naprosto dominovali, sedla i Zachovi, jenž si připsal bod za přihrávku na brance Blakea Colemana.

Výsledky NHL:

Buffalo - Montreal 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 25. Lehkonen, 59. P. Byron, 60. Gallagher. Střely na branku: 35:24. Diváci: 18 594. Hvězdy utkání: 1. Niemi, 2. Lehkonen (oba Montreal), 3. Ullmark (Buffalo)

Pittsburgh - New Jersey 3:4 v prodl. (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Branky: 3. Crosby, 44. Dumoulin, 51. Kessel - 26. Butcher, 28. Coleman (Zacha), 29. Hischier, 61. T. Hall. Střely na branku: 43:34. Diváci: 18 658 Hvězdy utkání: 1. T. Hall, 2. Hischier (oba New Jersey), 3. Crosby (Pittsburgh)

Dallas - Boston 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky: 3. Lindell, 40. Jamie Benn - 42. Marchand (Pastrňák), 50. Schaller, 60. Pastrňák (Krejčí). Střely na branku: 42:36. Diváci: 18 532. Hvězdy utkání: 1. T. Rask, 2. Pastrňák (oba Boston), 3. Jamie Benn (Dallas)

Winnipeg - Anaheim 3:2 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 27. Ehlers, 21. Scheifele, 64. Connor - 6. D. Grant, 51. N. Ritchie. Střely na branku: 42:18. Diváci: 15 321. Hvězdy utkání: 1. J. Gibson (Anaheim), 2. Wheeler, 3. Scheifele (oba Winnipeg)

St. Louis - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 1. a 25. P. Berglund, 41. Tarasenko, 58. Jaškin (Sobotka) - 35. Gagner. Střely na branku: 25:20. Diváci: 17 724. Hvězdy utkání: 1. P. Berglund, 2. Tarasenko, 3. Schwartz (všichni St. Louis)

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE STEEM!